browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dziecko w kajaku

Spływ kajakowy z dzieckiem może być miłą i bezpieczną zabawą. Poniżej postaramy się przedstawić podstawy pływania kajakami z dziećmi, tak aby wasze wspólne spływy były jak najbardziej bezpieczne.

Dziecko w kajaku – podstawy

1. Trzeba zawsze znać charakter rzeki, na spływy rodzinne z dziećmi, odpowiednie są spokojne rzeki, bez gwałtownych spadków bystrzy z możliwie minimalną ilością przeszkód grodzących koryto. Trzeba też znać swoje możliwości – to wy jesteście odpowiedzialni za bezpieczeństwo w kajaku, które zależy od waszych umiejętności.

Dziecko w kajaku - Bezpieczeństwo

Dziecko w kajaku – Bezpieczeństwo

2. Sprawdzić prognozę pogody – w dostępnych mediach, na stronach internetowych trzeba zawsze stan pogody i jej prognozowane zmiany – tak aby nie zaskoczyła nas podczas wycieczki.

3. Bezpieczeństwo to podstawa, kamizelka asekuracyjna powinna być odpowiednio dopasowana – na spływach zdarza się tak, że dzieci nie chcą zakładać kamizelek – w takich sytuacjach za rozsądne pieniądze w sklepach sportowych można odpowiednio wcześniej nabyć kamizelkę, odpowiednio dopasować i przyzwyczajać pociechę do jej noszenia.

3. Trzeba znać swoje dziecko, wiedzą czego można się spodziewać podczas spływu kajakowego. Trzeba przewidzieć po jakim czasie zacznie się nudzić, pozwoli to odpowiednio dobrać długość  pokonywanego fragmentu rzeki – tak, aby nie znudziło się.

Polecamy zacząć od krótszych fragmentów i stopniowo wydłużać odcinki.

Dziecko w kajaku - Bezpieczeństwo

Dziecko w kajaku – Bezpieczeństwo

4. Pamiętajcie, żeby zawsze dzieci płynęły w kajaku  z osobą dorosłą. Małe dzieci mogą płynąć jako trzecia osoba w kajaku dwuosobowym – w takim przypadku może ono siedzieć przed osoba w pierwszym siedzeniu – w tym przypadku osoba siedząca z przodu nie wiosłuje tylko pilnuje dziecko lub miedzy osobami w przypadku gdy dziecko jest spokojniejsze i nie będzie przeszkadzać w sterowaniu osobie siedzącej na tyle kajaka.

5. Odpowiednie przygotowanie do spływu – Wszystko co będzie potrzebne na spływie musi być spakowane i zabrane.  Nawet jak uda się znaleźć sklep w okolicy rzeki nie ma pewności, że będzie on wyposażony w potrzebne artykuły.  Przed spływem trzeba pomyśleć o wszystkim czego w tym czasie będzie potrzebowało wasze dziecko.

Podstawowe rzeczy które powinno się znaleźć  z dzieckiem w kajaku:

– czapka i krem chroniące przed słońcem
– ciepłe ubrania na wypadek załamania pogody
– zapasowy albo i dwa komplety ubrań  zapakowane w wodoszczelny worek
– pieluchy, itp
– prowiant przygotowany na przewidywany czas wycieczki – napoje, jedzenie, przekąski

Zapraszamy do galerii – dziecko w kajaku – spływ trzy latków