browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

30.05-02.06.2024 – DŁUGI WEEKEND W KAJAKU

Już od 30 maja do 2 czerwca codziennie zapraszamy na jednodniowe spływy kajakowe we Wrocławiu i okolicach rzekami Widawą i Baryczą i Bystrzycą na trasach o różnym poziomie trudności – każdy znajdzie coś dla siebie. Proponujemy do wyboru trasy odpowiednie dla doświadczonych i początkujących kajakarzy jak również dla rodzin z dziećmi. Na naszych spływach mile widziane są również pieski. Po każdym spływie na wszystkich uczestników na mecie czeka ognisko w pięknych okolicznościach przyrody 🙂

RAMOWY PLAN DNIA:

 • Zbiórka na miejscu startu spływu o godz. 10.00.
 • Przydział sprzętu: kajaki, wiosła, kamizelki asekuracyjne (pływamy w kajakach turystycznych dwuosobowych, mamy też kajaki z dodatkowym siedzonkiem dla dziecka).
 • Odprawa (Instruktaż na temat trasy, podstaw techniki pływania kajakiem i zasad bezpieczeństwa na rzece).
 • Rozpoczęcie spływu (czas spokojnego płynięcia ok. 4-5 godzin). Na końcu spływu płynie nasz instruktor i służy pomocą w razie potrzeby.
 • Samochody uczestników spływu zostają na starcie, ale do naszego busa można dać wszystkie swoje rzeczy potrzebne na mecie (prowiant na ognisko, coś na przebranie) i będą one czekały w miejscu ogniska na mecie spływu.
 • Na mecie ognisko (zapewniamy ławeczki, kocyki, widełki na kiełbaski, prowiant we własnym zakresie uczestników.
 • Po spływie odwozimy kierowców na miejsce startu po odbiór samochodów (ok. godz. 16.00-17.00).

KOSZT UDZIAŁU: 85,- zł od osoby (dzieci do 12 lat: 50 zł) – płatne przelewem przed spływem

ZAPISY poprzez formularz rezerwacji – w formularzu rezerwacji znajdziesz też dokładne informacje o miejscu startu spływu (mapki) i szczegóły dotyczące płatności.

RZEKI I TRASY:

🍀30.05 (czwartek) – TRASA WIOSENNA – Rzeka WIDAWA trasa z Chrząstawy Wielkiej do Wrocławia-Psie Pole – niski poziom trudności – odpowiednia dla osób początkujących i rodzin z dziećmi. (trasa dostępna tylko w okresie wiosennym).

🏆31.05 (piątek) – TRASA ADVENTURE+ – Rzeka BYSTRZYCA trasa z Jurczyc do Skałki – średni poziom trudności – trasa dla osób, które już pływały kajakiem i są gotowe na większe wyzwanie! (na trasie są zwałki i inne trudności do pokonania)

👨‍👩‍👧‍👦01.06* (sobota) – TRASA RODZINNA – Rzeka BARYCZ trasa z Milicza do Rudy Sułowskiej (końcówka trasy rzeką MŁYNÓWKA) – niski poziom trudności – odpowiednia dla osób początkujących i rodzin z dziećmi *z niespodzianką z okazji DNIA DZIECKA🎈

🚣02.06 (niedziela) – TRASA PRZYGODOWA – Rzeka WIDAWA trasa z Wrocławia-Sołtysowice do Lasu Rędzińskiego – trasa o zróżnicowanym poziomie trudności – odpowiednia dla doświadczonych kajakarzy a także dla rodzin z dziećmi i osób początkujących, jeśli lubią wyzwania i pokonywanie przeszkód😃

Na wszystkich trasach są 1-2 przenoski (tamy lub zwałki) – jeśli nie bedziesz mógł sobie z tym poradzić – pomoże Ci inny uczestnik spływu lub nasz instruktor.

ZAPRASZAMY!

✅ZAPISY

MAJÓWKA W KAJAKU 2024

W tym roku Majówka rozpoczyna się u nas już 27 kwietnia i potrwa aż do 5 maja!

Zapraszamy serdecznie na spływy trasami:

WIDAWA trasa z Chrząstawy Wielkiej do Wrocławia-Psie Pole – TRASA WIOSENNA

To trasa spokojna o niskim poziomie trudności. Odpowiednia dla początkujących kajakarzy lub rodzin z dziećmi. Rozpoczęcie spływu poza miastem pozwala na spokojny, choć aktywny wypoczynek, relaks i podziwianie pięknych krajobrazów. Okres wiosenny to najlepszy moment w roku, aby wybrać się właśnie na tą trasę z uwagi na sprzyjający stan wody i budzącą się na wiosnę przyrodę. Szczególnie polecamy tę trasę ponieważ jest dostępna tylko w kwietniu i maju!

WIDAWA trasa z Wrocławia-Sołtysowice do Lasu Rędzińskiego – TRASA PRZYGODOWA

To trasa o niskim poziomie trudności ale urozmaicona i z przygodami – po drodze w zależności od poziomu wody można napotkać drobne przeszkody do pokonania: kamienie, małe bystrza, gałęzie, mielizny, trzciny, przenoska na tamie. Jest to trasa odpowiednia zarówno dla doświadczonych jak i początkujących kajakarzy lub rodzin z dziećmi. Trasa przebiega częściowo przez pola, łąki, stary dębowy las oraz okolice lotniska wrocławskiego aeroklubu co często zapewnia dodatkowe atrakcje nie tylko na rzece ale też na niebie.

BARYCZ trasa z Milicza do Rudy Sułowskiej – TRASA RODZINNA

To trasa rodzinna o niskim poziomie trudności. Odpowiednia dla początkujących kajakarzy a także dla rodzin z dziećmi. Podczas spływu można podziwiać roztaczające się wokół piękne pejzaże Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, która jest ostoją licznych gatunków ptactwa. Warto się dobrze rozglądać wokół ponieważ przy odrobinie szczęścia na trasie można również spotkać pasące się przy brzegu koniki polskie, co może się stać nie lada atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych. Końcówka trasy prowadzi rzeką Młynówką.

MAJÓWKOWY KALENDARZ SPŁYWÓW:

27.04.2024 (sobota)  – Rzeka Widawa, trasa: Wrocław Sołtysowice – Rędzin /ZAPISY ZAMKNIĘTE
28.04.2024 (niedziela) – Rzeka Widawa, trasa: Chrząstawa Wielka – Wrocław-Psie Pole /ZAPISY ZAMKNIĘTE

01.05.2024 (środa) – Rzeka Widawa, trasa: Wrocław Sołtysowice – Rędzin /BRAK WOLNYCH MIEJSC
02.05.2024 (czwartek) –  Rzeka: Barycz/Młynówka, trasa: Milicz-Ruda Sułowska /ZAPISY ZAMKNIĘTE
03.05.2024* (piątek) – SPŁYW Z FLAGAMI! Rzeka Widawa, trasa: Wrocław Sołtysowice – Rędzin /BRAK WOLNYCH MIEJSC 

*Z uwagi na ŚWIĘTO NARODOWE w tym dniu kajaki będą podczas spływu ozdobione flagami, a wszystkich uczestników spływu również zachęcamy do wyposażenia się w barwy narodowe!

04.05.2024 (sobota) – Rzeka Widawa, trasa: Wrocław Sołtysowice – Rędzin /ZAPISY ZAMKNIĘTE
05.05.2024 (niedziela) – Rzeka Widawa, trasa: Chrząstawa Wielka – Wrocław-Psie Pole /ZAPISY ZAMKNIĘTE

INFORMACJE O SPŁYWACH:

 • Zbiórka w miejscu startu spływu o godz. 10.00
 • Czas płynięcia ok 4 godz. Spokojnego płynięcia
 • kajaki dwuosobowe turystyczne (z możliwością dostawki dla małego dziecka)
 • na nasze spływy można też zabierać psy
 • na miejscu zakończenia spływu na wszystkich uczestników czeka ognisko
 • po zakończeniu spływu odwozimy kierowców na start po odbiór samochodów
 • koszt udziału: 80 zł od osoby, dzieci do 12 lat: 50 zł

Więcej szczegółowych informacji i ZAPISY znajdziesz w formularzu rezerwacji.

Masz pytania? Nasz „Sekretariat” chętnie udzieli Ci odpowiedzi:

kontakt: info@kayaktours.pl lub tel. 730 220 012

08.06 – 11.06 – Długi weekend Boże Ciało 2023!

Nadchodzi długi weekend! Zapraszamy do wspólnego wypoczynku i przygody na naszych jednodniowych spływach rzeką Widawą w okolicy Wrocławia:

– CZWARTEK 08.06 – WIDAWA trasa 1: Chrząstawa Wielka – Wrocław

– PIĄTEK 09.06 – WIDAWA trasa 2: Wrocław Sołtysowice – Rędzin

– NIEDZIELA 11.06 – WIDAWA trasa 2: Wrocław Sołtysowice – Rędzin

To trasy o niskim poziomie trudności ale bardzo urozmaicone i ciekawe. Odpowiednie dla osób początkujących i rodzin z dziećmi , ale również dla doświadczonych już kajakarzy. Zaczynamy podstawowym szkoleniem i odprawą o 10.00, następnie przed nami ok 4 godzin przyjemnego spływania w pięknych okolicznościach przyrody, a na końcu spływu czeka już na nas ognisko!

Zapraszamy:

8 czerwca 2023 (czwartek) – spływ rzeką Widawą

trasa: Chrząstawa Wielka – Wrocław Psie Pole

 Start: Chrząstawa Wielka – godz. 10:00
 Odcinek: Chrząstawa Wielka – Wrocław (okolice CH Korona)
 Czas płynięcia: ok 4-5 godzin
 Kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne
 Poziom trudności: niski

Trasa spokojna, odpowiednia dla początkujących kajakarzy lub rodzin z dziećmi.

9 i 11 czerwca 2023 (piątek i niedziela) – spływ rzeką Widawą

trasa: Wrocław Sołtysowice – Las Rędziński

 Start: Most Sołtysowicki – godz. 10:00
 Odcinek: Sołtysowice – Las Rędziński
 Czas płynięcia: ok 4-5 godzin
 Kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne
 Poziom trudności: niski

Trasa spokojna, ale zróżnicowana. Odpowiednia dla początkujących kajakarzy lub rodzin z dziećmi, ale będzie również ciekawa dla doświadczonych już kajakarzy.

KOSZT UDZIAŁU W SPŁYWACH:

Cena: 75 zł/ za 1 osobę (dzieci do 12 lat: 45 zł)

W cenie:

 • miejsce w 2-osobowym kajaku,
 • wiosło, kamizelka asekuracyjna,
 • szkolenie kajakowe,
 • przewiezienie bagaży uczestników na miejsce zakończenia spływu,
 • przewiezienie kierowców po spływie na miejsce startu spływu po odbiór samochodów,
 • przygotowanie ogniska (drewno, ławeczki i widełki na kiełbaski) – prowiant we własnym zakresie uczestników spływu

Więcej informacji i zapisy: ZAPISY

29.04 – 07.05 – WIELKA MAJÓWKA W KAJAKU 2023!

W tym roku zapraszamy na wyjątkowo długą i atrakcyjną MAJÓWKĘ W KAJAKU! Wiosna rozgościła się już na dobre, przyroda pięknie budzi się do życia, kwiaty kwitną, drzewa wypuszczają pąki, a my zachęcamy do aktywnego wypoczynku podczas nadchodzącego dłuuugiego weekendu majowego. Gwarantujemy, że z perspektywy kajaka wiosenna przyroda prezentuje się wyjątkowo wspaniale.

I na tą wyjątkową okazję przygotowaliśmy dla Was ciekawe zróżnicowane trasy, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i przyjemnie spędzić czas. Zapraszamy do udziału w spływach nie tylko doświadczonych kajakarzy, ale również tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kajakami i rodziny z dziećmi. Na naszych spływach mile widziane są również pieski, więc swojego pupila można również śmiało zabrać ze sobą 🙂

Na wszystkich naszych spływach gwarantujemy miłą atmosferę, niezapomnianą przygodę i piękne widoki. A na zakończenie spływu zapraszamy na relaks i dzielenie się wrażeniami przy ognisku 🙂

Przedstawiamy nasze propozycje tras, które również znajdziecie do wyboru w formularzu ZAPISY na nasze spływy. W formularzu znajdziesz również wszystkie szczegóły organizacyjne i ceny.

Zapraszamy na rzeki w okolicach Wrocławia: BARYCZ, BYSTRZYCA, WIDAWA. Przed nami aż 7 jednodniowych spływów na rozpoczęcie sezonu! Wybierz coś dla siebie:

29 kwietnia 2023 (sobota) – spływ rzeką Widawą

trasa: Chrząstawa Wielka – Wrocław Psie Pole

 Start: Chrząstawa Wielka – godz. 10:00
 Odcinek: Chrząstawa Wielka – Wrocław (okolice CH Korona)
 Czas płynięcia: ok 4-5 godzin
 Kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne
 Poziom trudności: niski

Trasa spokojna, odpowiednia dla początkujących kajakarzy lub rodzin z dziećmi.

30 kwietnia 2023 (niedziela) – spływ rzeką Widawą

trasa: Wrocław Sołtysowice – Las Rędziński

 Start: Most Sołtysowicki – godz. 10:00
 Odcinek: Sołtysowice – Las Rędziński
 Czas płynięcia: ok 4-5 godzin
 Kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne
 Poziom trudności: niski

Trasa spokojna, ale zróżnicowana. Odpowiednia dla początkujących kajakarzy lub rodzin z dziećmi, ale będzie również ciekawa dla doświadczonych już kajakarzy.

1 maja (poniedziałek) – spływ rzeką Baryczą

trasa: Milicz – Ruda Sułowska

Z uwagi na Majowe Święto w tym dniu kajaki będą ozdobione flagami, a wszystkich uczestników spływu również zachęcamy do wyposażenia się w barwy narodowe!

 Start: Milicz – godz. 10:00
 Odcinek: Milicz – Ruda Sułowska
 Czas płynięcia: ok 4-5 godzin
 Kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne
 Poziom trudności: niski

Trasa spokojna, odpowiednia dla początkujących kajakarzy lub rodzin z dziećmi. Wyjątkowa z uwagi na przyrodę – prowadzi przez malowniczą Dolinę Baryczy.

2 maja 2023 (wtorek) – spływ rzeką Widawą

trasa: Wrocław Sołtysowice – Las Rędziński

W tym dniu obchodzimy DZIEŃ FLAGI. Kajaki podczas spływu będą ozdobione flagami, a wszystkich uczestników również zachęcamy do wyposażenia się w barwy narodowe!

Start: Most Sołtysowicki – godz. 10:00
 Odcinek: Sołtysowice – Las Rędziński
 Czas płynięcia: ok 4-5 godzin
 Kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne
 Poziom trudności: niski

Trasa spokojna, ale zróżnicowana. Odpowiednia dla początkujących kajakarzy lub rodzin z dziećmi, ale będzie również ciekawa dla doświadczonych już kajakarzy.

3 maja 2023 (środa) – spływ rzeką Widawą

trasa: Chrząstawa Wielka – Wrocław Psie Pole

Z uwagi na ŚWIĘTO NARODOWE w tym dniu kajaki będą podczas spływu ozdobione flagami, a wszystkich uczestników również zachęcamy do wyposażenia się w barwy narodowe!

 Start: Chrząstawa Wielka – godz. 10:00
 Odcinek: Chrząstawa Wielka – Wrocław (okolice CH Korona)
 Czas płynięcia: ok 4-5 godzin
 Kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne
 Poziom trudności: niski

Trasa spokojna, odpowiednia dla początkujących kajakarzy lub rodzin z dziećmi.

6 maja 2023 (sobota) – spływ rzeką Bystrzycą

trasa: Jurczyce – Skałka

 Start: Przystań Jurczyce – godz. 10:00
 Odcinek: Jurczyce – Skałka – ok 10 km
 Czas płynięcia: ok 4-5 godzin
 Kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne
 Poziom trudności: wysoki

Trasa trudna (bystrza, przenoski, zwałki). Nie jest odpowiednia dla osób, które chciałyby pierwszy raz spróbować sił na kajaku. Nie polecamy jej dla rodzin z dziećmi. Trasa jest przeznaczona dla osób, które miały już możliwość sprawdzić swoje siły na innych rzekach i poszukują tras bardziej wymagających i urozmaiconych. Przygoda gwarantowana 🙂

7 maja 2023 (niedziela) – spływ rzeką Widawą

trasa: Wrocław Sołtysowice – Las Rędziński

 Start: Most Sołtysowicki – godz. 10:00
 Odcinek: Sołtysowice – Las Rędziński
 Czas płynięcia: ok 4-5 godzin
 Kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne
 Poziom trudności: niski

Trasa spokojna, ale zróżnicowana. Odpowiednia dla początkujących kajakarzy lub rodzin z dziećmi, ale będzie również ciekawa dla doświadczonych już kajakarzy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY w imieniu całej załogi Kayak Tours!

KOSZT UDZIAŁU W SPŁYWACH:

Cena: 75 zł/ za 1 osobę (dzieci do 12 lat: 45 zł)

W cenie:

 • miejsce w 2-osobowym kajaku,
 • wiosło, kamizelka asekuracyjna,
 • szkolenie kajakowe,
 • przewiezienie bagaży uczestników na miejsce zakończenia spływu,
 • przewiezienie kierowców po spływie na miejsce startu spływu po odbiór samochodów,
 • przygotowanie ogniska (drewno, ławeczki i widełki na kiełbaski) – prowiant we własnym zakresie uczestników spływu

Więcej informacji i zapisy: ZAPISY

Kontakt: e-mail: info@kayaktours.pl, tel: 505 452 874

Długi czerwcowy weekend 2022 okolice Wrocławia

Długi czerwcowy weekend w tym roku zaczyna się w czwartek 16 czerwca (Boże Ciało) a kończy w niedzielę 19 czerwca.
Przygotowaliśmy propozycję aktywnego spędzenia czasu dla całej rodziny w okolicach Wrocławia, Oławy i w Dolinie Baryczy. Będziemy pływać na rzekach: Barycz, Widawa i Oława – zapraszamy do uczestnictwa – na Wszystkie trasy mamy jeszcze wolne miejsca.

Trasy są ciekawe, zróżnicowane, ale jednocześnie przyjemne i łatwe do spływania, przez co nie powinny sprawiać nadmiernych trudności rodzinom z dziećmi i początkującym kajakarzom, ale osoby doświadczone też znajdą coś ciekawego dla siebie.

Plan spływów 16-19 czerwca:

16.06.2022 (czwartek) – spływ rzeką Widawą

Rzeka Widawa – 16.06.2022 (czwartek) – zaplanowaliśmy trasę we Wrocławiu z Sołtysowic do Lasu Rędzińskiego (ujście Widawy do Odry). Trasa zadowoli bardziej doświadczonych kajakarzy z uwagi na znaczne zróżnicowanie terenu i roślinności, ale jednocześnie jest dość spokojna i bezpieczna dla osób początkujących i rodzin z dziećmi. Wyjątkowo piękne krajobrazy gwarantowane.

kajaki-nysa-klodzka-img_2768

Kajaki Nysa Kłodzka majówka 2019

 Start: Wrocław, Most Sołtysowicki – godz, 10:00
 rzeka: Widawa
 odcinek: Wrocław, Most Sołtysowicki – Wrocław Las Rędziński
 czas spływu: 4-5 h
 kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne

17.06.2022 (piątek) – rzeka Barycz – spływ rodzinny

Spokojna lekka trasa na około 4-5 godzin spokojnego płynięcia, rekomendowana dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kajakami i rodzin z dziećmi.

splyw-kajakowy-barycz12

Majówka 2020 Barycz

Start: Most na Baryczy w Miliczu przy ul. Krotoczyńskiej – godz. 10:00
rzeka: Barycz
odcinek: Milicz – Ruda Sułowska
czas spływu: 4-5 h
kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne

18.06.2022 (sobota) – spływ rzeką Widawą

Rzeka Widawa– 18.06.2022 (sobota) – zaplanowaliśmy ponownie trasę we Wrocławiu z Sołtysowic do Lasu Rędzińskiego (ujście Widawy do Odry). Trasa zadowoli bardziej doświadczonych kajakarzy z uwagi na znaczne zróżnicowanie terenu i roślinności, ale jednocześnie jest dość spokojna i bezpieczna dla osób początkujących i rodzin z dziećmi. Wyjątkowo piękne krajobrazy gwarantowane.

kajaki-nysa-klodzka-img_2768

Kajaki Nysa Kłodzka majówka 2019

 Start: Wrocław, Most Sołtysowicki – godz. 10:00
 rzeka: Widawa
 odcinek: Wrocław Sołtysowice – Wrocław Las Rędziński
 czas spływu: 4-5 h
 kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne

19.06.2022 (niedziela) – rzeka Oława – spływ rodzinny

Spokojna lekka trasa na około 4-5 godzin spływu, rekomendowana dla osób rozpoczynających swoją przygodę
z kajakami i rodzin z dziećmi.

kajaki Bóbr

Kajaki Bóbr majówka 2018

Start: Oława (mOst na rzece Oława) – godz. 10:00
rzeka: Oława
odcinek: Oława – Siechnice
czas spływu: 4-5 h
kajaki: dwuosobowe kajaki turystyczne – polietylenowe